Naše Ghí od srdce

Jak to vlastně vše začalo!

 

Začalo to asi před 15 lety, kdy jsme s partnerem  žily v Irsku, kde jsem se spřátelila s moji koleginí z práce. Je to Indka žijící dlouhodobě v Irsku, která nás jednou pozvala na rodinou večeři k sobě domů. 

Priya
 připravila pro mě a další hosty nádherné jídlo plné barev, vůní a chutí. Bylo to poprvé, co jsem ochutnala indickou kuchyni a byla jsem okouzlena. 

Ale nejvíce mě zaujalo Ghí. Priya mi řekla, že si ho vyrábí sama z másla,  které pomalím způsobem vaří, dokud se neoddělí tuk od mléčných bílkovin a nevypaří se přebytečná voda. Pak ho cedí přez plátno a skladuje v hlyněné nádobě.

Ghí má zlatou barvu a lahodnou oříškovou příchuť. Priya mi řekla, že Ghí je dobré na všechno. Používá ho na smažení, pečení, vaření, ale i na mazání chleba nebo na meditaci.


Řekla mi, že Ghí je dar bohů a že ho dává svým blízkým jako projev lásky a náklonosti. 
 

 

Byla jsem fascinována a chtěla jsem se o Ghí dozvědět víc. Priya mi nabídla, že mi ukáže, jak Ghí správně vařit a jak ho kombinovat s ruzným kořením a bylinkami. Byla to radost a zábava. 

Priya se stala mou nejlepší kamarádkou a já jsem se stala její žačkou. 
 
Po deseti letech působení v Irsku jsme se rozhodli s rodinou vrátit zpět do Čech. Bylo to těžké rozhodnutí, ale cítila jsem, že je čas se vrátit domů. Rozloučila jsem se s Priyou a slíbila jsem jí, že se budeme stýkat a že nezapomenu na Ghí.

Priya mi dala jako dárek velkou sklenici Ghí a několik indických koření. Řekla mi, že Ghí je moje srdce a že ho mám nosit vždy sebou. 

Po příjezdu zpět do Čech se mi naskytla příležitost pracovat v jedné firmě, která se zabývala výrobou přepuštěného másla.

Tato práce mě hodně bavila, ale po nějaké době jsem si více často uvědomovala, že se chci rozvíjet a posunout se dál. 
 
 V té době jsem se vrátila k přípravě Ghí podle indické Ajurvédy a začala používat kořeni podle své chuti.


  A tak vzniklo naše Ghí od Srdce.

Zpět do obchodu

Affiliate program